6 дієвих способів захисту ваших даних онлайн
Ми зібрали для вас найбільш ефективні поради щодо забезпечення вашої конфіденційності, попередження крадіжки персональних даних, фінансового шахрайства, а також потрапляння ваших особистих фото й повідомлень у чужі руки.
1. Оновлюйте ваші додатки, комп'ютер і телефон

Коли ви отримуєте повідомлення про можливість оновити програмне забезпечення на будь-якому з ваших пристроїв — практично в усіх випадках вам варто зробити це відразу. Майже всі оновлення включають в себе так звані патчі безпеки (виправлення для системи безпеки): вони закривають діри і виправляють помилки у програмному забезпеченні, які полегшують можливість зламати його і одразу ж отримати доступ до усієї інформації на вашому телефоні чи комп'ютері. Програмне забезпечення може бути дуже складним, а у системі безпеки постійно з'являються уразливі місця, тому стежте за цими оновленнями.

Краще за все — увімкнути автоматичне оновлення ваших додатків та операційної системи

2. Використовуйте надійні та різні паролі (та запам'ятовуйте їх!)
Ви вже чули це мільйон разів, проте чи можете ви запам'ятати 30 різних складних паролів? Звичайно що ні, ніхто не може. Тим не менш, вам необхідно мати різні паролі через високий ризик витоку даних. Якщо ваш пароль було зламано, а ви використовуєте один і той самий пароль для різних служб, ваші інші акаунти також опиняються під загрозою.

Саме тому ми зібрали кілька порад щодо того, як обрати пароль та бути упевненим, що ви його не забудете:

1) Просте правило для паролів: чим складніший пароль, тим важче його зламати, тому комбінуйте великі і малі літери й використовуйте цифри та/або символи, такі як «!» та «&».

2) Ви можете використовувати фразу-пароль. Вашим паролем може бути «pigeons go 2 school every day!» (голуби йдуть до школи кожного дня) або будь-яка інша фраза, яка вам подобається. Головне, щоб вона не була дуже поширеною як «keep calm and carry on» (не хвилюйся і продовжуй).

3) Користуйтесь менеджером паролів: це програми, які створюють надійні паролі для різних вебсайтів та зберігають їх. Деякі з них синхронізуються з комп'ютерами та телефонами, тому ви можете отримати до них доступ всюди. У такому випадку вам не потрібно буде пам'ятати усі складні комбінації паролів. Таким менеджером є зокрема "); background-size: 1px 1px; background-position: 0px calc(1em + 1px); background-repeat: repeat no-repeat;">LastPass.

4) Оберіть максимально надійний пароль для вашої основної поштової скриньки та запам'ятайте його. Ваша основна поштова скринька має особливе значення, оскільки як правило, вона використовується для відновлення інших аккаунтів, якщо ви забули пароль. Це також означає, що її використовують для зміни паролів на інших аккаунтах.

Перейдіть на "); background-size: 1px 1px; background-position: 0px calc(1em + 1px); background-repeat: repeat no-repeat;">haveibeenpwned.com аби побачити, чи була зламана ваша скринька і вкрадена ваша інформація під час витоків даних.3. Встановіть процедуру двофакторної аутентифікації

Двофакторна аутентифікація є додатковою процедурою, яку необхідно виконати аби увійти до акаунту. У більшості випадків, вона дуже проста і її треба виконати лише коли ви заходите в акаунт з нового пристрою або раз на декілька тижнів. Дуже поширеним прикладом є текстове повідомлення з шестизначним кодом, яке ви отримуєте по SMS на вашому телефоні після введення пароля. Така процедура ускладнює доступ до вашого акаунту, оскільки навіть якщо комусь вдасться зламати ваш пароль, йому буде необхідно мати доступ до вашого телефону аби увійти до акаунту.

Багато популярних служб передбачають процедуру двофакторної аутентифікації, включаючи Gmail, Outlook, Facebook і Twitter.
4. Використовуйте HTTPS
Як відомо, посилання в адресному рядку браузера починається або з «HTTP» або «HTTPS». Перший варіант означає, що ваше підключення до веб-сайту є незахищеним, тобто кожен, хто перехопить ваш інтернет-зв'язок зможе побачити все, що ви пишете або переглядаєте. І це погано.

Деякі веб-сайти мають протокол HTTPS за замовчуванням, інші в якості опції. Зазвичай ви можете визначити, чи перебуваєте на сайті з HTTPS за допомогою значка у вигляді замка в адресному рядку; якщо ви бачите замок, але він перекреслений, це означає, що є проблеми з шифруванням і ваше з'єднання може бути незахищеним. Деякі веб-сайти не мають HTTPS взагалі. І це не добре.
Ви також можете завантажити "); background-size: 1px 1px; background-position: 0px calc(1em + 1px); background-repeat: repeat no-repeat;">HTTPS Everywhere, розширення для браузера, яке допоможе вам зашифрувати вашу історію перегляду.

5. Переписуйтесь у програмі Signal
Програма "); background-size: 1px 1px; background-position: 0px calc(1em + 1px); background-repeat: repeat no-repeat;">Signal Private Messenger вважається «золотим стандартом» додатків миттєвого обміну повідомленнями, а її технології шифрування — «кращими у своєму класі». Програма Signal була розроблена некомерційною організацією й знаходиться у відкритому доступі, що дає змогу експертам в галузі безпеки перевірити її на наявність хакерських лазівок.

Signal Protocol, який є частиною програми Signal, що здійснює шифрування, настільки авторитетний, що служби WhatsApp і Google Duo використовують його для кінцевого шифрування.

Нічого дивного, що люди, як правило, використовують ті програми, якими користуються їхні друзі та сім'я. Для більшості людей, WhatsApp є досить хорошою альтернативою, оскільки вона має надійне прикінцеве шифрування за замовчуванням
6. Спілкуйтесь по Jitsi Meet
"); background-size: 1px 1px; caret-color: rgba(0, 0, 0, 0.843137); font-family: medium-content-serif-font, Georgia, Cambria, "Times New Roman", Times, serif; font-size: 21px; letter-spacing: -0.06300000101327896px; background-position: 0px calc(1em + 1px); background-repeat: repeat no-repeat;">Jitsi Meet — це простий у використанні сервіс для проведення відео-конференцій, який працює в браузері. Він повністю зашифрований і дає можливість проводити відео-конференції з декількома учасниками. Jitsi має всі стандартні функції, такі як спільне використання екрану, чату і блокноту для обміну інформацією з усіма учасниками конференції.